Zápis Fedu podpořil mírný růst akcií

12. 10. 2017 8:38:00

Hlavní události

Akcie Pegasu Nonwovens se dnes obchodují poprvé bez nároku na dividendu.   

Evropské akcie s jednoznačným trendem do dnešní seance zřejmě nevstoupí.

Spojené státy dnes oznámí počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti a indexy cen průmyslových výrobců. Na starém kontinentě bude zveřejněna průmyslová výroba za celou eurozónu a francouzské spotřebitelské ceny.

Počínaje dneškem se rozeběhne naplno výsledková sezóna za třetí kvartál. Údaje o hospodaření dnes reportují americké banky JPMorgan a Citigroup.

Analytici Société Générale zahájili pokrývání akcií německého výrobce součástek do elektrotechnického průmyslu Norma Group s nákupním doporučením. Zároveň zvýšili doporučení na Koupit pro finského výrobce a distributora elektřiny Fortum.  

Obchodování na zámořských trzích

Americkým akciovým indexům se během včerejšího obchodování dařilo a připsaly si dvě desetiny procenta. V rámci indexu S&P 500 si nejvíce polepšili realitní developeři, síťová odvětví a informační technologie, když si shodně připsali půl procenta. Růstu pomohl i včerejší zápis ze zasedání Fedu, ze kterého vyplynulo, že zatímco zvýšení sazeb na prosincovém zasedání je stále pravděpodobné, tak ohledně zpřísňování měnové politiky v příštím roce panují velké pochybnosti. Ty zejména vyvolává aktuální nízkoinflační vývoj, u kterého si řada centrálních bankéřů není jista, zda jde pouze o dočasný jev nebo bude dlouhodobějšího charakteru. Na zápis reagovaly výnosy státních dluhopisů poklesem, což se pak projevilo pozitivně i na cenách akcií.

Většina asijských akciových indexů v průběhu ranního obchodování rostla. Zisky se pohybovaly do 0,7 % jako v případě tajwanského nebo singapurského trhu. Naopak mírné ztráty evidují obchodníci na čínských pevninských burzách, v Malajsii či v Thajsku, kde hodnota akcií klesá do půl procenta.

Pegas Nonwovens

Akcie Pegasu se dnes obchodují poprvé bez nároku na dividendu ve výši 1,30 EUR na akcii. To představuje dividendový výnos vzhledem ke včerejšímu zavíracímu kurzu zhruba 3,7 %. Po otevření trhů očekáváme pokles ceny akcií přes 3 %.  

Autor: Miroslav Frayer

Plný text ke stažení