Banky táhly americké akcie, technologické tituly i přes nový iPhone stagnovaly

13. 9. 2017 8:35:00

Hlavní události

  • Dnes bez významných firemních zpráv.

  • Evropské akcie dnes zahájí mírným poklesem.

  • Pozornost hráčů na trhu se v tomto týdnu zaměří na inflační statistiky. Dosavadní série pěti slabších měsíčních čísel inflace v řadě v USA vznáší otazník nad předpokládaným prosincovým zvýšením dolarových úrokových sazeb. V Evropě vystoupí J. C. Juncker se zprávou o stavu ekonomiky eurozóny. Očekává se, že by mohl odhalit záměry týkající se vyjednávání o brexitu. Červencová data průmyslové výroby za eurozónu navážou na již známé výsledky z Německa, Francie a Itálie a potvrdí slabý vstup sektoru do třetího čtvrtletí.

Obchodování na zámořských trzích

Devět z jedenácti hlavních sektorů indexu S&P 500 včera posilovalo a pomohlo tak indexu k růstu o tři desetiny procenta. Banky se díky rostoucím výnosům z dluhopisů postavily do čela pelotonu a bankovní index S&P si připsal 1,8 %. Dařilo se i telekomunikacím s 1,2% zisky. Investory novinky od Applu příliš nenadchly, a tak technologické akcie přešlapovaly na místě. Utility a realitní developeři v odklonu investorů od bezpečných aktiv ztratili kolem jednoho procenta.

Růst asijských akciových trhů mírně zvolnil. Hongkongské akcie ztrácí do půl procenta, když se investorům znelíbili především asijští dodavatelé Applu. Naopak díky slábnoucímu jenu se dařilo japonským akciím, jejichž indexy Nikkei a Topix přidaly půl procenta. O něco méně rostly i jihokorejské akciové trhy, když index Kospi posílil o 0,3 %. Čínské akcie zatím přešlapují na místě. Investoři zřejmě očekávají, jak zítra dopadnou data z průmyslové výroby a maloobchodního prodeje.
Autor: Richard Miřátský

Plný text ke stažení