Regionu chybí zajímavější zprávy

12. 10. 2017 15:57:00

Na regionálních trzích byla dnes patrná absence zajímavějších zpráv. Měny měly tendenci mírně oslabovat, nejednalo se však o žádné dramatické pohyby. Nejvíce ztratil polský zlotý, když ve srovnání s předchozím dnem odepsal 0,2 % a posunul se na 4,278 PLN/EUR. K lepším výkonům ho nepřesvědčila ani polská inflace, která byla potvrzena na úrovni 2,2 % y/y. Díky růstu cen potravin a pohonných hmot se tak inflace konečně vyhoupla nad 2 %, kde by se měla udržet i po zbytek letošního roku. Výrazněji by na tempu měla nabrat ve druhém kvartále příštího roku a přinutit tak centrální banku k utažení měnových podmínek.

Kurz koruny si dnes užíval poklidného obchodování a marně hledal nějaký výraznější trend. Domácí měna se vůči euru po celý den držela v úzkém pásmu 25,86-25,89CZK/EUR.

Polská jádrová inflace si meziročně polepší

V regionu bude zítra zveřejněna pouze polská jádrová inflace. Ta by se měla v meziročním srovnání vyhoupnout ze srpnových 0,7 % na 0,9 % y/y. Na této úrovni se však podle ekonomů SG v následujících měsících zastaví a to i navzdory solidní kondici domácí ekonomiky a růstu mezd.

Autor: Jana Steckerová