Příležitosti obchodní války

16. 1. 2019 15:53:00

Zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech a eskalující obchodní válka: Nejistota na trzích pramenící krom uvedeného i z jednání o odchodu Velké Británie z EU a situace okolo italských veřejných financí vyústila v razantní nárůst volatility. V závěru loňského roku došlo k výrazným výprodejům a akciové indexy tak uzavřely rok 2018 v červeném.

Očekávaná recese ve Spojených státech pošle akciové trhy dolů: Po krátkodobém znovuoživení akciových indexů by nakonec i letošní rok měl skončit neúspěchem. Věříme, že pražský index PX má díky svému sektorovému složení potenciál překonat hlavní světové indexy.

Obchodní válka byla a stále je významný hybatel akciových trhů: Celý loňský rok eskalace obchodní války srážela trhy dolů. Počátkem letošního roku zprávy o úspěšném jednání mezi zástupci Spojených států a Číny poslaly akciové trhy vzhůru.

Automobilový průmysl a těžaři a zpracovatelé oceli a hliníku nejvíce utrpěli obchodní válkou: Producenti oceli a hliníku trpí kvůli již uvaleným clům, zatímco automobilový průmysl ztrácí důvěru investorů kvůli hrozícím clům.

Zajímavé investiční akciové tipy: Aperam, ArcelorMittal, Constellium, Faurecia, Renault, Volkswagen

Autor: Jiří Kostka,Miroslav Frayer

Plný text ke stažení