Asijské trhy pod výprodejním tlakem

10. 8. 2018 8:30:46

Hlavní události

Dnes bez podstatných firemních zpráv.

Evropské akcie by dnešní seanci měly zahájit poklesem.

Spojené státy zveřejní spotřebitelské ceny a hodinové výdělky za červenec. V Evropě bude publikována francouzská průmyslová výroba.

Hospodářské výsledky dnes reportuje minimum společností. Mezi nimi nalezneme německého výrobce a distributora elektřiny Innogy nebo německý holding Porsche Automobil.

Société Générale snížila doporučení pro amerického výrobce a prodejce kosmetického zboží Edgewell Personal Care na Držet.

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový trh měl v průběhu dne tendenci mírně posilovat, nicméně v závěrečné půlhodině obchodování nakonec zamířil do červeného. Index S&P 500 tak ztratil 0,1 %. Průmyslový index Dow Jones přišel dokonce o 0,3 %. V kladné nule uzavřel technologický Nasdaq, když se posunul o čtyři setiny výše.

Asijské trhy neměly poslední den týdne úspěšný, když prakticky všechny indexy padaly. Regionální index MSCI Asia Pacific odevzdává více jak jedno procento. Nejhlubší ztráty jsou patrné v Singapuru (-1,3 %) a u japonského trhu, který i kvůli posilujícímu jenu padá o jedno procento.

Dnes nás čekají ve Spojených státech důležité statistiky o vývoji spotřebitelských cen za červenec. Inflace by měla nadále zůstat výrazně nad inflačním cílem Fedu, když se očekává její stagnace na červnových 2,9 %. Pokud by přeci jen překvapila a přehoupla se přes tři procenta, zvýšilo by to spekulace na agresivnější zvyšování úrokových sazeb v USA, což by bylo negativním impulsem pro akciové trhy. 

Autor: Miroslav Frayer

Plný text ke stažení