Výprodeje na akciových trzích stále nekončí

6. 12. 2018 8:25:02

Hlavní události

Dnešek je bez významnějších korporátních zpráv.

Evropské akcie by měly zahájit obchodování poklesem.

Po včerejším dni volna ve Spojených státech, kdy se Američané loučili s Georgem H. W. Bushem, dnes přijde série dat. Zejména dílčí statistiky z trhu práce by měly vnést na dolarový trh optimismus před zítřejší publikací kompletních statistik z pracovního trhu za listopad. Představí se také bilance zahraničního obchodu či ISM index ze služeb. Na evropském kontinentu byly ohlášeny pouze říjnové tovární objednávky v Německu, které meziměsíčně vzrostly o 0,3 %, když trh očekával jejich pokles.

Hospodářské výsledky dnes ve Spojených státech reportuje například výrobce IT hardwaru Broadcom či farmaceutická firma Cooper Cos. Na evropském kontinentu se jedná pouze o několik méně známých společností jako britský výrobce obalových materiálů DS Smith.

Analytici Société Générale zvýšili své doporučení na Koupit pro francouzskou společnost Orpea, která provozuje pečovatelské domy pro seniory. Současně ponechali nákupní doporučení pro další francouzskou společnost Neoen, podnikající v oblasti energetiky.

Obchodování na zámořských trzích

Akciové trhy ve Spojených státech byly včera zavřené, jako gesto na uctění památky zemřelého prezidenta George H. W. Bushe. Vzhledem k aktuálnímu vývoji futures na tamní akciové indexy můžeme předpokládat, že dnes bude pokračovat výprodejová vlna, která ve Spojených státech začala již v úterý.

Trhy v asijsko-pacifickém regionu zakončují dnešní obchodní den ve ztrátách. Pokračuje zde výprodejová vlna, která v tomto regionu nabírá na síle. Ztráty se zde pohybují do výše až 3,2 % v případě Jižní Koreji (v porovnání s včerejší maximální ztrátou 1,6 % v případě Hongkongu). V rámci japonského indexu Nikkei 225, který oslabuje o 1,9 %, jsou na tom nejhůře technologické tituly se ztrátou 3,7 %. Nedaří se ani sektoru zdravotní péče (-3,1 %) či telekomunikačním firmám (-2,8 %). Z neúspěšného dne nejlépe vyvázla síťová odvětví, ale i tak si odnášejí ztrátu necelé jedné desetiny procenta.

Autor: Jiří Kostka

Plný text ke stažení