Colt CZ (Koupit, 12m cíl =921 CZK) - Zvýšení cílové ceny - Růst podpořen akvizicemi

09.02.2024 12:24:50

Investiční doporučení: Potvrzujeme doporučení Koupit pro akcie společnosti Colt CZ Group SE s aktualizovanou cílovou cenu ve výši 921 CZK. Ve srovnání se současnou tržní cenou to znamená možný růstový potenciál +60,5 %. Tomu odpovídá právě doporučení Koupit, které tak zůstává beze změny. Naše ocenění zahrnuje nedávné akvizice výrobců munice Sellier & Bellot a swissAA. Předchozí cílová cena byla 652 CZK.

Prodeje na hlavním trhu Coltu, kterým je civilní sektor v USA, jsou slabší ve srovnání s předchozími roky. A to přesto, že se tamní poptávka vrátila z extrémních hodnot v složitých letech 2020 a 2021 na předkrizovou úroveň. Tento pokles ale dokáže kompenzovat růst na ostatních trzích, zejména v ČR, Evropě a Kanadě. Silnou poptávku zejména na evropských trzích předpokládáme i v následujících letech. Navíc nás čeká report za 4Q23, které je z hlediska sezónnosti nejsilnější a čekáme opravdu rekordní hodnoty.  

Colt je velmi aktivní na posli M&A. Akvizice jsou kromě organického rozvoje dalším z kanálů celkového růstu společnosti. Nedávno koupení výrobci munice swissAA a zejména Sellier & Bellot podstatně vylepší hospodaření společnosti. SwissAA bude konsolidován již od konce roku 2023 a Sellier & Bellot od poloviny 2024. Počítáme také s tím, že akvizice zvýší dosavadní 20% marže o několik procentních bodů. Pomocí akvizic by Colt měl také dosáhnout svých cílů pro rok 2025, které se zdály být velmi ambiciózní. Předpokládáme, že Colt bude i nadále hrát roli v konsolidaci sektoru. Kromě společností vyrábějící munici se na mušku Coltu mohou dostat taky výrobci dalšího vybavení, např. optiky. Colt by tak dokázal uspokojit celkovou poptávku od zbraní, přes munici až po ostatní vybavení, kdy vše bude vyvíjeno a vyráběno „na míru“.

Colt nabízí kromě růstového příběhu také solidní dividendu. Loni vyplatil, ze zisku roku 2022, 30 CZK na jednu akcii. To odpovídá hrubému výnosu 5,2 % a výplatnímu poměru 45 %. Dividendová politika Coltu je stanovena na distribuci 50 % upraveného čistého zisku. V našich projekcích konzervativně předpokládáme výplatu poloviny zisku podle dividendové politiky Coltu. Očekáváme, že dividenda mírně poroste. Hrubý výnos by se ve srovnání s naší novou cílovou cenou vyšplhá ke 4 %.

Ocenění akcií jsme stanovili na základě modelu diskontovaného volného cash flow. Fair value / cílovou cenu jsme odhadli na 921 CZK na akcii. Při naší cílové ceně se Colt obchoduje na násobcích P/E 21,8x (2024e) a 18,1x (2025e) a u násobku EV/EBITDA 14,1x (2024e)  a 10,3x (2025e).
Autor: Bohumil Trampota

Plný text ke stažení