Měny

Měnový trh je globálním trhem s velmi vysokým denním objemem a likviditou. Obchodování probíhá po celém světě a je dostupné 24 hodin denně kromě víkendů. Mezibankovní obchody se realizují zejména prostřednictvím elektronických systémů EBS a Thomson Reuters Dealing. Měnový trh je decentralizován, což znamená, že neexistuje centrální burza a obchody probíhají na bázi OTC (over-the-counter), tedy individuálně sjednaných obchodů. Komerční banka umožňuje přístup na měnový trh prostřednictvím telefonického obchodování nebo platformy eTrading.

Aktuální kurzy

Kotace tržních cen vycházení z aktuálního mezibankovního trhu, přičemž zobrazované rozpětí (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou) reprezentuje ceny pro objemově typický klientský obchod.

Kurzovní lístek KB

Kurzovní lístek KB uvádí kurzy, za které je možné nakupovat nebo prodávat cizí měny na kterékoliv pobočce KB v hotovosti (nákup/prodej valut), nebo za které se převádí peníze při bezhotovostním styku.

Související komentáře a analýzy

Komentář: Koruna dnes jako jediná měna v regionu posílila

22. 2. 2018 17:16

Koruna se dnes opět přiblížila hranici 25,30 CZK/EUR. Její oslabení z přechozích dvou dnů dostalo kurz české měny vůči euru na týdenní minimum, což zřejmě přilákalo nové investory. Koruna se tak stala premiantem regionu, protože polský zlotý i maďarský forint proti euru oslabily. Kalendář makroekonomických údajů byl dnes prázdný, což bude pro Česko platit i zítra.

Autor: Marek Dřímal
Zobrazit více