Měny

Měnový trh je globálním trhem s velmi vysokým denním objemem a likviditou. Obchodování probíhá po celém světě a je dostupné 24 hodin denně kromě víkendů. Mezibankovní obchody se realizují zejména prostřednictvím elektronických systémů EBS a Thomson Reuters Dealing. Měnový trh je decentralizován, což znamená, že neexistuje centrální burza a obchody probíhají na bázi OTC (over-the-counter), tedy individuálně sjednaných obchodů. Komerční banka umožňuje přístup na měnový trh prostřednictvím telefonického obchodování nebo platformy eTrading.

Aktuální kurzy

Kotace tržních cen vycházení z aktuálního mezibankovního trhu, přičemž zobrazované rozpětí (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou) reprezentuje ceny pro objemově typický klientský obchod.

Kurzovní lístek KB

Kurzovní lístek KB uvádí kurzy, za které je možné nakupovat nebo prodávat cizí měny na kterékoliv pobočce KB v hotovosti (nákup/prodej valut), nebo za které se převádí peníze při bezhotovostním styku.

Související komentáře a analýzy

Týdenní zpráva z finančního trhu: Německou ekonomiku na začátku roku podpořila domácí poptávka

23.05.2022 8:01

Tento týden přinese zejména indikátory o vývoji německé ekonomiky. Finální odhad HDP by měl potvrdit její mezičtvrtletní nárůst o 0,2 % v prvním čtvrtletí, ke kterému přispělo uvolnění protiepidemických restrikcí a s tím spojené oživení domácí poptávky. Relativně silná byla i průmyslová produkce, opětovné zhoršení problémů s dodávkami vstupů však zřejmě povede k jejímu poklesu ve druhém čtvrtletí. Na to by měl ukazovat IFO index, který se od března pohybuje na nejnižších úrovních za více než rok. Záchranou by mohla být odložená spotřeba domácností. Problémem ale může být spotřebitelský sentiment, který je v Německu dokonce nižší než po vypuknutí pandemie. Zápis z posledního zasedání amerického Fedu již pravděpodobně nenabídne nic nového. Americká centrální banka zřejmě zvýší sazby o dalších 50 bb jak v červnu, tak i červenci. Často diskutovaným tématem v USA a na finančních trzích je hrozba recese americké ekonomiky. Předstihová data zveřejněná v minulém týdnu nicméně tyto obavy zatím nepotvrzují.

Autor: Martin Gürtler
Zobrazit více