Měny

Měnový trh je globálním trhem s velmi vysokým denním objemem a likviditou. Obchodování probíhá po celém světě a je dostupné 24 hodin denně kromě víkendů. Mezibankovní obchody se realizují zejména prostřednictvím elektronických systémů EBS a Thomson Reuters Dealing. Měnový trh je decentralizován, což znamená, že neexistuje centrální burza a obchody probíhají na bázi OTC (over-the-counter), tedy individuálně sjednaných obchodů. Komerční banka umožňuje přístup na měnový trh prostřednictvím telefonického obchodování nebo platformy eTrading.

Aktuální kurzy

Kotace tržních cen vycházení z aktuálního mezibankovního trhu, přičemž zobrazované rozpětí (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou) reprezentuje ceny pro objemově typický klientský obchod.

Kurzovní lístek KB

Kurzovní lístek KB uvádí kurzy, za které je možné nakupovat nebo prodávat cizí měny na kterékoliv pobočce KB v hotovosti (nákup/prodej valut), nebo za které se převádí peníze při bezhotovostním styku.

Související komentáře a analýzy

Tématické reporty: Sazby ČNB opět beze změny, jejich pokles by však mohl být pomalejší

02.02.2023 21:15

Úrokové sazby ČNB ani po dnešním zasedání nedoznaly změn. Podle bankovní rady jsou již dostatečně vysoké pro návrat inflace ke dvouprocentnímu cíli. Na následujícím zasedání podle guvernéra sazby buď zůstanou beze změny nebo vzrostou. Bankovní rada však opět nevyslyšela doporučení prognózy ČNB dále zvýšit úrokové sazby a s jejich dalším růstem tak nepočítáme. Naše prognóza předpokládá stabilitu repo sazby na současných 7 % do srpna a následný pokles na 5 % na konci letošního roku. Vůči této prognóze vyznívá dnešní zasedání jestřábím dojmem, když podle guvernéra Michla je současné tržní ocenění budoucího snižování sazeb ČNB přehnané (trh do konce roku zaceňuje snížení o zhruba 100 bb). Prognóza dalšího vývoje úrokových sazeb z dílny ČNB se však oproti té naší liší jen mírně, což souvisí s rozdílným pohledem na míru oslabení české koruny. Tu ČNB hodlá i nadále bránit proti nadměrným výkyvům.

Autor: Martin Gürtler
Zobrazit více