Měny

Měnový trh je globálním trhem s velmi vysokým denním objemem a likviditou. Obchodování probíhá po celém světě a je dostupné 24 hodin denně kromě víkendů. Mezibankovní obchody se realizují zejména prostřednictvím elektronických systémů EBS a Thomson Reuters Dealing. Měnový trh je decentralizován, což znamená, že neexistuje centrální burza a obchody probíhají na bázi OTC (over-the-counter), tedy individuálně sjednaných obchodů. Komerční banka umožňuje přístup na měnový trh prostřednictvím telefonického obchodování nebo platformy eTrading.

Aktuální kurzy

Kotace tržních cen vycházení z aktuálního mezibankovního trhu, přičemž zobrazované rozpětí (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou) reprezentuje ceny pro objemově typický klientský obchod.

Kurzovní lístek KB

Kurzovní lístek KB uvádí kurzy, za které je možné nakupovat nebo prodávat cizí měny na kterékoliv pobočce KB v hotovosti (nákup/prodej valut), nebo za které se převádí peníze při bezhotovostním styku.

Související komentáře a analýzy

Komentář: Koruna dnes krátce pod 26 CZK/EUR

20. 7. 2017 16:17

Kurz české měny se dnes krátce před poledne podíval pod hladinu 26 CZK/EUR, když se na mezibankovním trhu uskutečnil obchod za 25,995 CZK/EUR. Silnější byla česká měna před zahájením intervencí v listopadu 2013. Po odpolední tiskové konferenci prezidenta ECB koruna své zisky umazávala, když se kurz vrátil k 26,10 CZK/EUR. Dle našeho názoru dočasně se tak přerušila vazba silné euro-silná koruna.

Autor: Jan Vejmělek
Zobrazit více