Měny

Měnový trh je globálním trhem s velmi vysokým denním objemem a likviditou. Obchodování probíhá po celém světě a je dostupné 24 hodin denně kromě víkendů. Mezibankovní obchody se realizují zejména prostřednictvím elektronických systémů EBS a Thomson Reuters Dealing. Měnový trh je decentralizován, což znamená, že neexistuje centrální burza a obchody probíhají na bázi OTC (over-the-counter), tedy individuálně sjednaných obchodů. Komerční banka umožňuje přístup na měnový trh prostřednictvím telefonického obchodování nebo platformy eTrading.

Aktuální kurzy

Kotace tržních cen vycházení z aktuálního mezibankovního trhu, přičemž zobrazované rozpětí (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou) reprezentuje ceny pro objemově typický klientský obchod.

Kurzovní lístek KB

Kurzovní lístek KB uvádí kurzy, za které je možné nakupovat nebo prodávat cizí měny na kterékoliv pobočce KB v hotovosti (nákup/prodej valut), nebo za které se převádí peníze při bezhotovostním styku.

Související komentáře a analýzy

Komentář: Koruna spolu se zbytkem regionu pod výprodejním tlakem

18. 5. 2018 16:38

Regionální měny se i v samotném závěru týdne ocitly pod výprodejním tlakem. Opakuje se tak obrázek typický pro letošní květen, ale jinak netypický pro korunu v posledních letech. Kurz české měny se totiž vyvíjí prakticky stejně jako polského zlotého a maďarského forintu. Na trhu tak podle všechno mají největší vliv investoři, kteří obchodují korunu a ostatní regionální měny v jednom koši. A v posledních dnech středoevropské měny vyprodávají, naopak dolar na světových trzích sílí na nová letošní maxima.

Autor: Marek Dřímal
Zobrazit více