Colt CZ: Slabší poptávka v USA, silnější v Evropě, úprava celoroční projekce

15.09.2023 9:40:41

Den zveřejnění: úterý 19. září 2023 před otevřením trhu     

Očekávané výsledky hospodaření: Předpokládáme, že slabší poptávka na hlavním trhu Coltu, což je civilní sektor v USA, bude dále patrná. Kompenzovat by to měl, alespoň částečně, vývoj segmentu evropských ozbrojených složek. EBITDA by podle našich odhadů měla dosáhnout 572 mil. CZK (-10,5 % y/y) při tržbách 3,8 mld. CZK (+7,5 % y/y). Odhadujeme také, že dojde k úpravě celoroční projekce společnosti.     

Slabší poptávka na pro Colt klíčovém civilním trhu v USA bude pokračovat. To bylo vidět již v posledních kvartálech. Na druhou stranu odhadujeme silnou poptávku z evropských zemí. Odhadujeme počet prodaných zbraní na asi 160 tis., to je růst ve srovnání s předchozím kvartálem. Celkově by Colt měl ve druhém čtvrtletí utržit 3,8 mld. CZK. v meziročním srovnání to odpovídá růstu o +7,5 %. Zisk na úrovni EBITDA klesne podle našich projekcí o 10,5 % y/y na 752 mil. CZK. Čistý zisk by měl dosáhnout 578 mil. CZK (+5,0 % y/y).

Celoroční cíle: Vzhledem ke třem scénářům (pesimistický, základní a ambiciózní) je rozsah projekce opravdu široký. Stávající celoroční tržby by se měly pohybovat mezi 15,1-16,9 mld. CZK a EBITDA 3,1-3,8 mld. CZK. Odhady za první polovinu roku jsou asi 42 % ve srovnání se středem uvedeného výhledu. Druhé pololetí by mělo být silnější z důvodu sezónnosti dodávek pro ozbrojené složky. Předpokládáme také, že management Coltu upraví, respektive zúží dosavadní rozpětí celoročního cíle.
Autor: Bohumil Trampota

Plný text ke stažení