Preference defenzivních dividendových akcií

16.04.2019 12:26:45

Obavy z ekonomického zpomalení rostou a normalizace měnové politiky centrálních bank u konce: Pozornost finančních trhů se čím dál více stáčí ke Spojeným státům, kde vrcholí hospodářská expanze, která se zapíše jako nejdelší období ekonomického růstu v historii země. Pravděpodobnost recese v USA se zdvojnásobila. Ta se dotkne i zbylých částí světa. Slabší makroekonomická data a zejména nejistoty spojené s obchodními válkami, brexitem aj. se podepsaly pod to, že centrální banky po celém světě přistoupily opět k opatrnějšímu postoji ve zpřísňování měnové politiky.

Přesun k defenzivním titulům: Ekonomická i geopolitická rizika zůstávají nemalá, a proto by mohly být současné ceny akcií zajímavé k vybírání zisků. Nabízí se i přesun akciových portfolií směrem k defenzivním titulům. Proto preferujeme hodnotové akcie, které vyplácejí i vzhledem k relativně nižšímu zadlužení dividendu a jejich bilance jsou obecně zdravější.

Evropské akcie mají nižší ocenění než americké: Aktuálně se evropské akcie obchodují přibližně s 20% diskontem oproti americkým. Má to své odpodstatnění v rozdílnosti hospodaření společností, nicméně díky nižší ceně jsou evropské akcie zajímavé z hlediska dividend.

Zajímavé investiční akciové tipy: BAE Systems, Danone, Sanofi, Swedish Match, O2 Czech Republic, Philip Morris ČR

Autor: Jiří Kostka,Miroslav Frayer

Plný text ke stažení