ČEZ překvapil, zatímco Kofola zklamala

13.08.2019 16:02:00

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování se zisky a vzpamatovávají se tak z výprodejů posledních dní. Index S&P 500 roste o 0,3 %, Dow Jones posiluje o 1,4 % a technologický Nasdaq přidává 2,0 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vede technologickým firmám (+2,2 %).

Evropské trhy dnešní obchodování příliš dobře nezahájily, nicméně k závěru seance své ztráty alespoň částečně zmenšují. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně slabší o 0,3 %. Nejhůře se vede výrobcům luxusního zboží (-1,4 %). Na opačné straně se nachází především energetické společnosti se ziskem dvou desetin procenta.

Pražská burza přibližně půl hodiny před koncem obchodní seance ztrácí 0,2 %. Hlavní událostí byly hospodářské výsledky energetické skupiny ČEZ a výrobce nealkoholických nápojů Kofola. Zatímco ČEZ (+0,9 %) překonal očekávání trhu na všech úrovních výsledovky a obsadil tak první místo z hlediska výkonnosti akciového titulu (více v http://bit.ly/CEZQ219), tak Kofola (-3,6 %) zklamala především v ziskovosti kvůli horšímu květnovému počasí a vyšším mzdovým nákladům, čímž si vysloužila poslední místo (více v http://bit.ly/Kofola2Q19resCZ).

Autor: Jiří Kostka