Pozitivní nálada na akciových trzích jasně převládla

08.11.2019 8:39:21

Dnes v ČR bez podstatných korporátních zpráv.

Po včerejší pozitivní seanci dnes indikují furutes spíše opak. Očekáváme, že by trhy měly otevřít níže ve srovnání se včerejším závěrem.

Z makro dat bude dnes v USA důležité sledovat spotřebitelský sentiment University of Michigan. V Evropě exporty a importy v Německu a francouzskou průmyslovou produkci.

V zámoří končí výsledková sezóna, reportovat bude např. společnost Duke Energy.  V Evropě zveřejní výsledky banka Credit Agricole a pojišťovna Allianz.

Zámořské indexy hned od začátku obchodování silně rostly a široký index S&P 500 opět vylepšil svoje maximum a přidal přes 8 bodů (+0,27 %, 3085,18 b.). Pozitivní zprávou byla domluva USA a Číny o zrušení některých vzájemně zavedených cel a vidina dosažení obchodní dohody. Pravidelná data z trhu práce byla podle očekávání a pozitivní náladu na trzích dále podpořily kvartální reporty doznívající výsledkové sezóny. Nicméně k závěru obchodování došlo k vybírání zisků a indexy svůj růst mírně zkorigovaly.

Pozitivní zprávy o vstřícných krocích k dosazení obchodní dohody USA-Čína měly vliv jen na Japonské indexy, které dnes skončily jako jediné v Asii v plusu. A posilují pátý týden v řadě.  Ostatní akciové indexy v Asii dnes oslabují.
Autor: Bohumil Trampota

Plný text ke stažení