Asijským trhům se dnešní seance povedla

11. 9. 2019 8:14:20

Hlavní události

Skupina CZG – Česká zbrojovka se dle Hospodářských novin připravuje na vstup na pražskou burzu. Získané peníze by chtěla použít na rozvoj v USA, kde staví novou továrnu a chce se dostat do soutěží na zbraně pro tamní ozbrojené složky.

Evropské akcie by mohly mít na začátku seance tendenci k mírnému růstu.

Makroekonomický kalendář dnes nabídne pouze americké ceny průmyslových výrobců. V Evropě bude mrtvo, mnohem živěji bude až zítra, kdy zasedá Evropská centrální banka. 

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový trh podobně jako včera prakticky žádných změn nedoznal. Index S&P 500 se oproti pondělnímu závěrečnému kurzu posunul pouze o tři setiny procenta výše. V rámci něho se nejvíce dařilo energetickým společnostem, které podpořily rostoucí ceny ropy poté, co země OPEC příslíbily, že prodlouží období snížené produkce černého zlata. O jedno procento si polepšili i těžaři a zpracovatelé komodit a průmyslové podniky. Naproti tomu realitní developeři byli nejhorším sektorem, když akcie těchto firem spadly o 1,4 %. Technologický Nasdaq včera rovněž žádných změn nedoznal, zatímco průmyslový Dow Jones si polepšil o 0,3 %.

Asijské trhy dnes přidávají poměrně slušné zisky. Akcie obchodované v Hongkongu si připisují 1,7 %, japonský Topix posiluje o 1,6 % a přes jedno procento se vyšplhal i singapurský index. Trochu překvapivý je vývoj v Šanghaji nebo Šenčenu, kde indexy padají o 0,2 %, respektive 0,6 %. Přitom trhem proběhly informace ohledně toho, že Čína se chystá představit opatření, která by měla pomoci snížit negativní dopady obchodní války.   

Autor: Miroslav Frayer

Plný text ke stažení