Česká zbrojovka Group SE (Koupit, 12m cíl = 357 CZK): Největší výrobce zbraní v ČR bude těžit z růstu na trhu v USA

27.11.2020 15:21:17

Zahajujeme pokrývání výrobce ručních palných zbraní Česká zbrojovka Group SE (CZG) s doporučením Koupit a cílovou cenou 357 CZK, což indikuje zhodnocení ve výši 23,1 %.

CZG je jedním z předních evropských výrobců malých střelných zbraní a největším výrobcem střelných zbraní v České republice. Společnost je aktivní na celém světě. Nejdůležitějšími trhy jsou Spojené státy, Česká republika a Evropská unie. Věříme, že společnost má silný růstový potenciál, a to zejména v USA. Společnost by si měla udržet vysokou ziskovost a měla by dále vykazovat silnou schopnost generovat hotovost.

Americký trh je největšíz hlediska objemu i poptávky a obecně se očekává, že ve střednědobém horizontu poroste silným tempem. Jedním z cílů CZG je postupně zvyšovat svůj podíl na trhu v USA, který je největším trhem s ručními palnými zbraněmi na světě. Společnost zde plánuje postavit novou továrnu, aby mohla lépe obsluhovat tento trh. Tím by se také CZG měla kvalifikovat do federálních tendrů pro armádu a ozbrojené složky. Věříme, že nová továrna pomůže CZG zvýšit svůj podíl na trhu a povede k dalšímu růstu prodejů.

Společnost CZG má také ambice růst v jiných tržních segmentech než v oblasti zbraní. Usiluje o rozšíření svého podnikání v odvětví balistického a taktického vybavení. Společnost CZG vlastní podíl ve společnosti 4M Systems, která navrhuje, toto vybavení vyrábí a prodává. Výrobci v tomto odvětví mohou být akvizičním cílem.

Potenciál fúzí a akvizic. Společnost CZG často zdůrazňuje důležitou roli fúzí a akvizic při podpoře dalšího růstu. Vize managementu je společnost, která kompletně uspokojí celkovou poptávku týkající se tohoto segmentu (střelné zbraně, příslušenství, vybavení, střelivo atd.). Aktivitu fúzí a akvizic považujeme za jeden z potenciálních faktorů pohánějících další růst a expanzi. Jako potenciální cíle se nabízí výrobci munice nebo optiky.

Atraktivní finanční profil,  nízký dluh společnosti CZG a silná tvorba hotovosti, spolu s očekávaným rychlým budoucím růstem, vytváří příležitost pro atraktivní výplatu dividend.

Naše cílová cena 357 CZK vychází z modelu DCF. Oceňuje CZG na PE 14,6x (2020e), 16,3x (2021e) a EV / EBITDA pak na 8,2x (2020e), respektive 8,5x (2021e).

Autor: Bohumil Trampota

Plný text ke stažení