Akciové trhy opět na vlně pesimismu

09.10.2019 8:27:00

Hlavní události

Dnes bez podstatných firemních zpráv.

Evropské akcie na začátku dne zřejmě příliš změn nedoznají.

Makroekonomický kalendář je dnes prakticky prázdný. Nejzajímavější informací pro akciové trhy tak bude zápis z posledního zasedání americké centrální banky.

Société Générale zahájila pokrývání akcií švýcarského výrobce stavebních materiálů Sika s nákupním doporučením.

Obchodování na zámořských trzích

Během včerejší americké seance jednoznačně převládaly prodejní příkazy. Ty se týkaly všech sektorů. Nejvíce se obchodníci zbavovali finančních titulů, jejichž index přišel o dvě procenta. Celý trh podle S&P 500 spadl o 1,6 %. Akcie se včera vyprodávaly globálně, když report z dílny Bílého domu hovoří o restrikcích na investice do Číny. Tamní představitelé se zároveň silně ohradili k rozhodnutí americké administrativy dát osm čínských technologických firem na černou listinu kvůli údajnému porušování lidských práv. Před jednáním vysokých čínských a amerických představitelů o obchodní dohodě se tak situace opětovně vyostřila, což na trzích zvyšuje nervozitu.

Podobná nálada panuje i v asijsko-pacifickém regionu. Většina trhu se nachází v červeném, ale ztráty nedosahují nijak vysokých úrovní. Nejhlubší zaznamenala Austrálie, kde index ztratil 0,7 %. Naproti tomu trochu překvapivě pokračují v růstu čínské akcie. Zisky burz v Šenčenu nebo Šanghaji se pohybují do čtvrt procenta.

Autor: Miroslav Frayer

Plný text ke stažení