Měny

Měnový trh je globálním trhem s velmi vysokým denním objemem a likviditou. Obchodování probíhá po celém světě a je dostupné 24 hodin denně kromě víkendů. Mezibankovní obchody se realizují zejména prostřednictvím elektronických systémů EBS a Thomson Reuters Dealing. Měnový trh je decentralizován, což znamená, že neexistuje centrální burza a obchody probíhají na bázi OTC (over-the-counter), tedy individuálně sjednaných obchodů. Komerční banka umožňuje přístup na měnový trh prostřednictvím telefonického obchodování nebo platformy eTrading.

Aktuální kurzy

Kotace tržních cen vycházení z aktuálního mezibankovního trhu, přičemž zobrazované rozpětí (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou) reprezentuje ceny pro objemově typický klientský obchod.

Kurzovní lístek KB

Kurzovní lístek KB uvádí kurzy, za které je možné nakupovat nebo prodávat cizí měny na kterékoliv pobočce KB v hotovosti (nákup/prodej valut), nebo za které se převádí peníze při bezhotovostním styku.

Související komentáře a analýzy

Komentář: Průmyslová výroba v eurozóně zůstala v druhém čtvrtletí slabá

15.07.2024 16:42

Průmyslová výroba v eurozóně potvrdila předstihové údaje z největších členských ekonomik, když v květnu meziměsíčně poklesla o 0,6 %. V meziročním vyjádření byla o 3,5 % nižší. Přetrvává však značná heterogenita jak na geografické, tak i odvětvové bázi. V květnu výroba meziměsíčně vzrostla v Itálii (+0,5 %) a naopak výrazně klesla ve Francii a Německu (o 2,1 % a 2,4 %), zatímco ve Španělsku klesla jen mírně (-0,2 %). Předstihové indikátory sentimentu naznačují, že průmyslová výroba zůstává slabá a případné oživení bude v druhé polovině letošního roku zřejmě jen velmi pozvolné.

Autor: Kevin Tran Nguyen
Zobrazit více